خنثی کننده مغناطیس ساعت مچی (Lepsi Watch Demagnetizer)

امروزه میدان های مغناطیسی به طور گسترده در محیط پیرامون ما وجود دارند.از امواج موبایل گرفته تا مودم و آنتن تلوزیون و مایکروفر و...

اگر شدت میدان قوی باشد در ساعت های مچی کوارتز(باطری دار) سبب مصرف بیش از اندازه باطری می شود. اما در ساعت های مچی اتوماتیک موجب مغناطیس شدن برخی قطعات و چرخ دنده های استیل خصوصا فنر تنظیم می شود که اثر پایداری داشته و با دور شدن از میدان، اثر آن روی قطعات ساعت مچی باقی می ماند. این مسئله موجب افزایش سرعت چرخش آنها و جلو افتادن ساعت می شود. بنابراین باید مراقبت نمود تا ساعت، طولانی مدت در مجاورت میدان های مغناطیسی قوی قرار نگیرد.

اما اگر ساعت اتوماتیک تان مغناطیس شد چه باید کرد؟ شرکت Lepsi سوئیس یک اپلیکیشن موبایل بر بستر ios طراحی کرده که امکان تشخیص مغناطیس شدگی ساعت را فراهم می کند. همچنین برای خنثی کردن اثر مغناطیس شدگی قطعات ساعت مچی، دستگاه کوچکی ساخته که به سادگی، ساعت را به حالت اولیه برمی گرداند.

برای تشخیص مغناطیس شدگی ساعت ابتدا باید محل سنسور مغناطیس را در iphone یا ipad تان پیدا کنید.برای این کار، اپلیکیشن Lepsi را اجرا کنید. یک آهنربا را در سطح صفحه نمایش حرکت داده و عدد نمایش داده شده روی صفحه را دنبال کنید. جایی که بزرگترین عدد را نشان می دهد نزدیکترین نقطه به محل سنسور مغناطیس است. در آن نقطه دابل کلیک کنید تا در حافظه app ذخیره شود. حال کلید Start را بزنید و 3 ثانیه صبر کنید. ساعت را در فاصله حدوداً 1سانتی متری سنسور بگیرید. اگر ساعتتان مغناطیس شده باشد، پیام "Magnetism detected" نمایش داده می شود.

lepsi-watch-demagnetiser_1

حال برای خنثی سازی اثر مغناطیس، دستگاه demagnetizer را به برق وصل کنید. کلید Start را فشرده تا پایان عملیات نگه دارید. ساعت مچی را به آرامی به دستگاه نزدیک کرده و سپس مجدادا به آرامی از آن دور کنید. زمانی که ساعت حدوداً 50سانتی متر از دستگاه دور شد، کلید Start را رها کنید. اکنون ساعت شما دیگر مشکل مغناطیسی ندارد! فقط به یاد داشته باشید که هرگز این کار را برای ساعت های کوارتز(باطری دار) انجام ندهید! قیمت این دستگاه 500 فرانک سوئیس است.

lepsi-watch-demagnetiser_2

استفاده از مطالب سایت صرفاً برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر دقیق منبع (فروشگاه اینترنتی سایت خرید) و درج لینک فعال سایت (www.sitekharid.com) بلا مانع است.